Starbox

QUIN MALAVE GEM

(Kvín, Kvíny, Kvínečka, Kvíča, Kvíčala, Kvínka)

* 1.5.2007
† 5.12.2013

svod splněn, spondyloza 0, DKK 0/0, zkouška chovnosti 5


Kvínka byla štěně "kam ho položíš, tam ho najdeš", ale vyrostla z ní temperamentní, velká, silná a neuvěřitelně vyrovnaná fena. Miluje lidi, psy, všechna zvířata, kamarádí se s kočkama a králík podle ní nepatří do potravního řetězce, ale domů do pelíšku jako kámoš :)) Je ovladatelná, ničeho se nebojí a má vlohy pro pachové práce. Samozřejmě ráda kouše jako každý boxer :))

V necelých třech letech se Kvínka střetla na obraně s figurantem a nikdo z nás netušil, že se jí i nám v tu chvíli převrátí svět. Aktivní kariéru jsme omezili na stopy, lehkou poslušnost a vodní výcvik - protože po všech vyšetřeních, ale bez CT a kontrastního rentgenu byla diagnoza neurologická, zřejmě skříplé nervy někde u páteře. I s tímto postižením se nám ještě podařilo složit zkoušky vodní A, FPR 3 a nastoupili jsme na plošné áčko, kde Kvínka zářila na speciálu, ale na limit na poslušnosti už nedosáhla. V listopadu 2012 se její stav začal zhoršovat, občas padání, vrávorání, špatná koordinace. Vzhledem k jejímu věku jsem se rozhodla upřesnit diagnozu a případně se pustit i do operace, pokud by byla šance na zlepšení. Absolvovali jsme tedy kontrastní rentgen a CT a diagnoza je bohužel konečná, neřešitelná a nepříjemná - rozpad míchy následkem úrazu a poranění míchy. Protože navíc kontrastní látka při vyšetření pronikla v místě poškození k míše, prvních pár dní to vypadalo, že Kvínka už nikdy chodit nebude. Protože její stav je nebolestivý, má chuť žít a jiný problém tu není, pustili jsme se do boje. Díky paní doktorce Olmové jsme absolvovali magnetoterapii (Bemer) a ukázala nám rehabilitační masáže, které denně provádíme. Stav se stabilizoval, Kvínka chodí, bohužel zatím neovládá plně svoje potřeby a tak mám stále připraveny podložky a hadr na vytírání :) Je veselá, dožaduje se nějaké činnosti a venku ji musím vodit na vodítku, protože jinak by mi utekla. A běhat zatím nesmí. Díky všem, co nám drželi palce, podporovali nás, věřili. Přikládám video, kdy jsme šli poprvé ven a Kvínka už byla schopná absolvovat krátkou procházku.


RODOKMEN VÝSTAVY ZKOUŠKY ZÁVODY VIDEO


Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox