"Deníček přípravy na Mistrovství světa"1.
25.08.2014 - kulhá na pravou přední, takže jen dlouhodobé odložení za večerní krmení z ruky a následně položení misky, 8 minut.

2.
26.08.2014 - trénink plochy, strom cca 2 m, jehličnan, oční kontakt. Pes našel, štěkl na pach, pak se pořádně rozštěkal po naskočení na kmen. Následně přímé označení motivační na zemi.

3.
27.08.2014 - poslušnost - chůze, sedni za pochodu, vytrvalost v jednotlivých polohách a dlouhodobé odložení - vše v pořádku. Celá poslušnost proběhla cca 20 m od tréninku obran, a i když je Erník obranář, ustál to výborně.

4.
28.08.2014 - poslušnost - skupina osob, sedni za pochodu - jen pár minut na place, vše v pořádku

5.
29.08.2014 - poslušnost s pomocí Lucie Gabrielové, ta si odebrala míček viditelně a nechala jej u sebe a chtěli jsme po Erníkovi i tak soustředění a práci. Díky odměnám (pamlskům) v kapse to nebyl problém a pes to ustál. Na závěr dlouhodobé odložení s velkými rušivými vlivy, např. si Lucie stoupla k odloženému psovi do polohy u nohy a velela polohy, odhodila dřevěnou činku s povelem aport a Erník vše na jedničku, ani se nehnul.

6.
30.08.2014 - trénink plochy, výška posed, osoba v celtě, rovnou hledání. Celta dobře - trošku šlápl. Posed na výborně. Na závěr motivační přímák na 70 kroků.

7.
31.08.2014 - zkouška OB 1, měla jsem v úmyslu psa na place srovnat, ale nebylo třeba. Chůze super, polohy také, dlouhodobé odložení precizní a klidné. Chyba při odložení za pochodu v sedě - je třeba se vrátit krok zpět.

8.
01.09.2014 - jedno kolo poslušnost, míček mimo plac, druhý u sebe, ale o něm Erník nevěděl. Na chvíli nesoustředění korekce a následně vytažení míčku po pěkné chůzi. Aport, trénink odložení v sedě. Jedno kolo štěkání ve Zbrojovce nesutinové - osoby volné. První štěkání na výdrž - 45 štěknutí bez jediné pauzy, huráááá. Druhé štěkání na osobu obličejem nahoru - jen si lehce čuchl a štěkal, neřešil.

9.
03.09.2014 - 2 kola poslušnosti věnovaná zejména upevnění kuželu u cviku distance. Nejprve kužel samotný a potom kužel s jedním stolem. Aby to měl chlapec těžší, šla jsem mu poklepat na stůl a musela ho tím pádem opravit, aby běžel nejprve na středový kužel. Podruhé se ale už nachytat nenechal. Kromě kuželu jsme potrénovali chůzi, odložení v leže z běhu přivolání a aport, který dnes udělal přímo ukázkově, rychle a bez jediného překusu.

10.
04.09.2014 - Dnes jsme pracovali na udržení fyzické kondice, nejprve cca 5 km u kola a potom několik štěkání na povel na misku, kdy pejsek sotva dechu popadal a navíc se udělalo venku krásné letní počasí. Ale i to se může na MS stát a takové štěkání v poslední minutě na speciálu nemusí být výjimkou :)

11.
05.09.2014 - dnešní den byl vyloženě letní a díky vysoké teplotě jsem neodolala a rozloučila se s plaveckou sezonou. Vydala jsem se s Erníkem na přehradu a nejprve jsme si chvilku zatrénovali poslušnost, ovladatelnost na cizím palce a kousek odložení a za odměnu jsme si 40 minut zaplavali. Oba jsme zase zapracovali na kondici a užili si to.

12.
Víkend 6. - 7.9.2014 - Tento víkend jsme strávili na sutinovém soustředění v Brněnci, ale ani Erník nepřišel zkrátka. Na sutině jsem využila porostů okolo a připravila Erníkovi 2 kola kratičkých hledání a štěkání. Jedno ze štěkání mě potěšilo tím, že jsem zavolala na figuranta dvakrát, že už může odměnit, on neslyšel a pes na můj hlas ani křik nereagoval a plynule značil dál. V neděli ráno jsem si na parkovišti u ubytování udělala krátkou poslušnost a po chůzi bez odměny jsem konečně v tréninku nachytala Erníka udělat chybu na odložení v sedě a měla šanci ho napomenout a opravit. Na podruhé už to zvládl a tím jsme po asi 5 minutách tréninku skončili.

13.
08.09.1014 - Dnes ráno byl v plánu dvoukolový trénink poslušnosti. Nakonec jsme pobyla na cvičáku jen pár minut, ale podařilo se udělat chůzi a aport bez odměny, navázat na to odložením v sedě a Erník ho nejen nespletl, ale udělal naprosto rychle a bez chyby v mojí plné rychlosti chůze. Abych na něj viděla, měla jsem v ruce zrcátko. Pohráli jsme si dlouho s míčkem, udělali dlouhé mazlení na závěr a jeli domů. Celý trénink trval do 10ti minut.

14.
10.09.2014 - využila jsem nabídky kamarádky Lucie Gabrielové a vydala se na trénink poslušnosti do Rakouska k trenérovi obedience Emanuelu Hetychovi. Vysoká škola nejen poslušnosti, ale hlavně komunikace se zvířetem, jeho vnímání a nastavení takových pravidel, který jsou pro oba vyhovující a přináší psovi do výkonu příliv energie a chuti. Do středy odpoledne bych nevěřila, jak dlouho a jakým způsobem je Ernie schopen na place pracovat a moc si vážím té možnosti být na tomto tréninku.

15.
11.9.2014 - Jednokolový trénink plošného vyhledání, osoba v rouře, jedna volně a na závěr přímé označení na cca 80 kroků - pes šílený, motivovaný, štěkání velmi slušné a hlavně u všech figurantů bez kontaktu.

16.
15. a 16.9.2014 jsme se věnovali doladění některých věcí na poslušnosti, ani ne tak cvikům samotným, ale celkové pohodě psa při nástupu a skladbě rituálu, který Erníkovi pomůže brát trénink stejně jako akci nebo naopak. Dnes, tedy 16. 9. jedno štěknutí proti větru, zaměřené na dlouhé značení a dlouhou hru s figurantem. Teď už se budeme věnovat jen zlepšení kondice (oba) a zařadíme nějakou stopu na zabavení a práci nosem. Chci moc poděkovat svým přátelům, kteří mě posledních 14 dní věnovali svůj čas pomohli s přípravou některých cviků. Díky...