Aktuality31.12.2015 - je tu poslední den roku a s ním malá rekapitulace našeho psího života. Cituška se letos dožila v plném zdraví 12ti let a i když už hůře vidí a slyší, je pořád čilá, veselá a žravá. Emilka je nejen nedílnou součástí naší smečky a života, ale tato úžasná malá dáma mě neustále udivuje svým temperamentem, statečností, chutí do práce a stále veselou náladou. Nejvíc pozornosti dostává Erník, který je v plném proudu své záchranářské kariéry a promyšlený trénink se střídá s obdobími odpočinku nebo budováním fyzické kondice. V roce 2015 jsme dosáhli dvou met, kterých si vážím. Jednou z nich je složení zkoušky IPO 2 a v roce 2016 bude následovat IPO 3. Koušeme velmi svátečně, ale myslím, že si Erník tuto postupku zkoušek prostě zaslouží. A druhý počin je složení zkoušky ST 2 (zkouška KZJ) a tím pádem splnění podmínek na podání přihlášky na sutinové atesty MV ČR. Co nás čeká v roce 2016 je "ve hvězdách", ale v každém případě je mým cílem mít doma spokojené, zdravé a dostatečně zaměstnané pejsky :)

Starbox Ať nám to štěká v tom roce 2016!


27.11.2015 - Dnes se dožívá naše boxeří dáma Cituška 12 let. Je pořád plná optimismu, elánu a až na úctyhodné šediny rozhodně nepůsobí a nechová se jako babička. Cituško, buď tu s námi prosím ještě dlouho....


Starbox 16.11.2015 - Víkend 14. - 15.11. byl velmi bohatý a podařilo se nám s Erníkem zúročit práci od září doteď. 13. - 14.11. proběhl přebor naší záchranářské organizace, kde jsme nastoupili do kategorie sutinového vyhledání stupeň 2. Podařilo se splnit zkoušku a získat 1. místo. Tato zkouška nám zároveň umožňuje požádat organizaci o zaslání přihlášky na sutinové atesty MV.


15.11.2015 - jsme nastoupili na KK Zetor Brno na zkoušku IPO 2 a splnili ve známce VD 273 bodů (94,86,93).


Starbox 15.11.2015 - Nějakou dobu díky pracovní zaneprázdněnosti náš web spal, ale už je více času a tudíž doba probuzení. Od nabitého léta byla nejdůležitější akcí účast na Mistrovství světa záchranných psů třetí víkend v září. MS se konalo v Dánsku.
Co napsat...trénovali jsme poctivě, jeli připraveni. Poslušnost se nám zadařila 90 bodů, speciální práce byly těžké, ale na mistrovství světa je to v pořádku. Plocha zajímavá, netradiční, pro mě těžká na orientaci. Pes natěšený tak, že jsem ho většinu času neviděla, jak daleko hledal a jen díky paní rozhodčí, že mě nenutila ho volat....protože se bojím, že byl nepřivolatelný. Nástraha ve formě oblečení (u nás na stromě) nás překvapila a vedla k zamyšlení, zda toto na ploše trénovat či ne.... Jedna osoba nalezena a vyštěkána, k dalším dvěma jsme dle informací nedošli. Uplynul čas. Pes hledal celých 30 minut a já si uvědomovala, kolik věcí ještě neumím. Italská paní rozhodčí byla ke mně milá, a její hodnocení práce psa bylo ve známce výborné. Dánsko mě okouzlilo a organizace akce byla na vysoké úrovni. MS 2016 bude v Itálii, tak se těšíme :) Pár fotek - https://www.facebook.com/sona.sabacka/media_set?set=a.911482315586069.1073741932.100001729282737&type=3&pnref=story


09.08.2015 - první část léta je za námi a s ní tři nejdůležitější novinky :)

- Erník se již podruhé ve svých 4 letech nominoval na Mistrovství světa záchranných psů v kategorii plošné vyhledání (FL-B). Letos se MS koná v Dánsku a celá naše současná práce je zaměřená na tento velký závod, včetně budování kondice a pilování poslušnosti
- v červenci jsme nastoupili na dvě zkoušky - nejprve ZPU 2 u tvůrce zkušebního řádu pana Luďka Nováka. Tato zkouška je již za 300 bodů a obsahuje cizí stopu, poslušnost a obranu. S výsledkem 98/98 a 100 na obraně jsme obstáli na výborně. A mě to znovu nahlodalo, zda nezačít opět na podzim kousat :) a nedodělat řadu IPO a ZV
- druhou zkouškou pak bylo nové ZZO 1 - jen poslušnost podle národního zkušebního řádu. Tady jsme šli nejprve na odložení (naše slabina) a posuzoval rozhodčí pan Milan Oliva. 95 bodů a jen drobné ztráty za přílišný temperament :)

Pár fotek - http://kvinka.rajce.idnes.cz/ZPU_2_a_ZZO_1_-_rok_2015


Starbox 12.06.2015 - jarní a letní sezona je doslova nabytá akcemi a druhý červnový víkend se konalo již 4. mistrovství republiky AT klubu ve výkonu a 10. ročník memoriálu Dory Geblerové. Letos jsme s Erníkem startovali v kategorii FPR 3 mistrovství a bylo mi jasné, že konkurence je veliká. Mým jediným cílem bylo dojít stopu. Vylosovali jsme si číslo jedna a vrhli se oba do strniště po jetelině. Erník trošku řešil okolní pachy zvěře a myší díry, ale opravdu jen zlehka. Stopu došel, měl z ní radost a všechny tři předměty zalehl. 84 bodů a bramborová medaile :) - bod za 3. místem. Tato akce je vždy svátek erdelů a letos se tam navíc slavily jedny neuvěřitelné kulatiny - 80!!! Erník na této akci také dostal pohár za 2. místo ve výkonu v klubové soutěži pracovní erdel roku 2014.


19.05.2015 - Další květnový víkend za námi :) Sobota pokračování kurzu slaňování, tentokrát v terénu a na závěr ještě štěkání v jeskyni Pekárna (fotky - http://kvinka.rajce.idnes.cz/Slanovani_Bajerova_skala). V neděli jsme s Erníkem nastoupila na zkoušku ZZP 1 - je to zkouška zkušebního řádu SZBK ČR - vyhledání v sutině. Obsahuje dva speciály a poslušnost. Podařilo se nám zkoušku složit na velmi dobře :) - 83 bodů poslušnost a speciální práce 196 bodů (200). Fotky - http://kvinka.rajce.idnes.cz/Zkousky_dle_zkusebniho_radu_SZBK_Vlkos_2015


12.05.2015 - další velmi úspěšný víkend je za námi :) Nadchly nás již na konci roku 2014 propozice na Pohár plemen a tak jsme postavili družstvo erdelů a 9.5. si zazávodili v Jižních Čechách na Spáleništi. Závod se konal podle svazového zkušebního řádu a psovodi si rozdělili úkoly. Jeden absolvoval poslušnost, druhý speciál v ploše (ZTV 1) a třetí speciál v sutině (ZZP 1). Celkem mohlo družstvo získat 300 bodů. V konkurenci 16ti družstev jsme obsadili 7. místo a Erník získal svoji první STOVKU za speciál. Pro paní rozhodčí Lucii Dlouhou předvedl v ploše bezchybný výkon a odvezl si domů pohár za nejlepší práci v plošném vyhledání (výsledková listina).
Emilka se pomalu a jistě dostává do světa výcviku a kromě stop se učí pohybu na sutině a vyhledání. Video bylo pořízen na nové sutině ve Valašském Meziříčí, za natočení děkuji Petrovi Kuderovi - https://www.facebook.com/petr.kudera.1/videos/1115152011844870/?hc_location=ufi

Starbox Starbox05.05.2015 - První letošní Erníkův start v kategorii plochy B (FL-B) dopadl výborně. Naše organizace KZJ ČR pořádala mezinárodní zkoušky a já jsem v pátek startovala a v sobotu a neděli se starala o rozhodčího na plochách. Díky organizačním povinnostem nebyl čas na trému a Erník si vyhledání v lese užil. Našli jsme všechny ztracené figuranty a od pana D. Sedláka dostali 192 bodů. Na poslušnosti jsme si následně vybojovali 89 bodů a tím pádem známka velmi dobře a 281 bodů. Fotky budou :)


20.04.2015 - fotogalerie posledních týdnů - http://akrc.rajce.idnes.cz/Spaleniste_2015/, http://kvinka.rajce.idnes.cz/Slanovani_KZJ_duben_2015 a ještě trénink s KZJ v Dubňanech - http://kvinka.rajce.idnes.cz/Trenink_KZJ_Dubnany_18.4.2015.


18. - 19.04.2015 - dvě naše zlatíčka, malý a velký teriér!! Erník slaví 18.4. svoje 4.té narozeniny a Emilka 19. 4 svoje první narozeniny. Erník je prostě dobrák, statečně snáší útoky malé bílé teriérky a běda, když se na ni někdo škaredě podívá :) Emilka je každým coulem parson a je krásná, chytrá a miluje nás. K tomu ještě i poslouchá :) Oba naši teriéři také milují babičku Citu a ta jim rozhodně nic nedaruje, doma vládne a rozhodně není pochyb, kdo je u nás vůdcem psí smečky. Přejeme si, aby to tak bylo ještě dlouho...VŠE NEJ K NAROZENINÁM TERIÉŘI NAŠI :)

Starbox Starbox06.04.2015 - Nezahálíme, trénink jede na plné obrátky :) - pár fotek http://kvinka.rajce.idnes.cz/Velikonocni_trenink, http://kvinka.rajce.idnes.cz/Trenink_KZJ_KK_Zetor_a_sutiny_Ergon_26.3.2015/.


09.03.2015 - Od pátku do neděle proběhly v Brně závody OB, s Erníkem jsme měli cíl složit OB 1 na výborně. Podařilo se a Erník obsadil v pátek v této kategorii 1.místo a celkově byl za všechny tři dny na 2.místě (22 týmů). Tabulka výsledků v příloze - žlutě jsou označeni žáci mojí psí školy.


05.03.2015 - krásné fotky (album 1, album 2) z našeho lavinového soustředění KZJ


03.03.2015 - Lavinový výcvik se letos zúročil a podařilo se nám v Karlovicích (Jeseníky) splnit s Erníkem lavinovou zkoušku L-A na výborně.

Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox14.02.2015 - první únorový týden jsem se svoji psí školou Cituška pořádala lavinové soustředění v Jeseníkách. Jeli se mnou oba naši teriéři, Erník i Emilka. U Emilky šlo hlavně o socializaci, ale nakonec se pohybovala krásně ve sněhu, hledala, štěkala, doprovázela nás na výletech a občas s námi vařila :). Byla báječná a já si uvědomila, jak moc nám ta malá přirostla k srdíčku. Erník se připravoval na složení lavinové zkoušky L-A podle mezinárodního zkušebního řádu IRO. Trénovali jsme jen malinko poslušnost, naučil se hledat a značit osoby zasypané sněhem (až 50 cm). Také chůzi ve stopě lyží a distance na sněhu. Součástí našeho soustředění byla také řada her, výlety a celá akce se vydařila na sto procent. Počasí přálo a bylo celý týden skutečně lavinové.

Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox25.01.2015 - Aby si Erník chvíli odpočinul od ploch, pustili jsme se naplno do tréninku sutin a jak jsem předpokládala, po třetím roce vyzrál a dokáže přizpůsobit tempo své práce typu terénu a povrchu. Zařadili jsme výšky a těžší zasypané úkryty, pilujeme délku štěkání a kvalitu značení na zavřené úkryty. Sobotu 24.1. jsme na pozvání Pavly Juchelkové strávili v areálu Vítkovických železáren. Samostatná práce, dobré značení a velmi pěkně vypracovaný horní úkryt byl odměnou za poslední tréninky. Sešla se parta nadšenců a moc jsme si celodenní trénink užili :) Pár fotek:

Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox Starbox19.01.2015 - úspěchy roku 2014 se odrazily v nominaci poroty České kynologie a to v kategorii záchranařina - http://kynologroku.cz/. Erník letos dosáhl na oba vrcholy, jak sportovní, tak praktický. Erníku díky a doufám, že nám to půjde tak dobře spolu i dál....


05.01.2015 - Každý rok se snažím o malou rekapitulaci uplynulého období. Rok 2014 byl plný změn a splněných přání. Erník už dospěl do věku, kdy jsme se pustili do závodní kariéry a ač to původně nebyl úmysl, naše snažení přineslo v obou oblastech záchranařiny to nejsladší ovoce. Ve sportovní účast na Mistrovství světa záchranných psů v kategorii plošné vyhledání a následně splněný limit na MS v této kategorii. V praktické záchranařině složení Atestu MV v plochách a tím pádem průkazka držitele atestovaného psovoda na 2 roky. Celkem v roce 2014 složil Erník 9 zkoušek z výkonu, všechny na velmi dobře nebo výborně. 4 závody za sezonu a pokaždé umístění - 2 x 2.místo a 2x 1.místo. V tomto roce jsem se také rozhodla, že se už budu s Erníkem věnovat obranám jen rekreačně a hlavní náplní našeho života bude záchranařina a obedience. 16.6.2014 přibyla do naší smečky malá parsoní slečna Emilka (All My Dreams Sweet Provocateur) a jak už to tak bývá, malá tělíčkem, ale obrovská svým srdíčkem si nás všechny včetně Citušky omotala kolem prstu. Je to synův pejsek a budou spolu trošku cvičit, výletovat a hlavně se mají rádi. Cituška se v roce 2014 dožila 11 let a je stále zdravá a velmi veselá. Nakonec ona přijala Emilku do smečky lépe než Erník a má ji moc ráda.

Začal se psát rok 2015 a já doufám, že bude stejně úspěšný jako ten předchozí...